2. 4. 2015

Radosti, neradosti posledných desiatok dní

   Konečne máme aspoň zopár dní voľno od školy a môžem sa vám chvíľu venovať. Mám niekoľko noviniek, o ktoré by som sa s vami rada podelila, a taktiež plánov do budúcna, takže dnešný článok bude o nich. Koho moje žvásty nelákajú, môže rovno preskočiť na posledný odsek o tom, na čo sa budete môcť v blízkej dobe tešiť vy. :)

 
   Koncom februára a v prvej polovici marca som mala šťastie na samé výhry.
U Foxy som najskôr vyhrala krásne šatky, do ktorých som sa zamilovala na prvý pohľad, a potom ružové tričko na ramienka. Šatky som už mala aj v škole, keď sa nám na pár dní ukázalo slniečko, ktoré teraz už nevidno, ale tričko si nechám na teplejšie letné dni.
 
   Potom sa mi na facebook-u podarilo vyhrať náušnice na stránke Party & Fashion - ČoŽe, ktorú spravujú dve milé, sympatické slečny. Som síce zvyknutá iba na jednoduché malé náušnice, takže na takéto visiace si budem musieť ešte len zvykať, ale sú rozkošné. :3
   Pri tom facebook-u ešte zostaneme. Ďalším vyhratým kúskom bolo tričko s motívom mimoňov na stráne Fashop.sk, čo bolo vážne nečakané, keďže do ich súťaží sa zapája neskutočne veľa ľudí.
Ale majú tam krásne veci a rozmýšľam, že si u nich objednám batoh s bodkovaným alebo sovím vzorom ako darček k vysvedčeniu. Ktoré bude až o necelé tri mesiace. :D
   Samozrejme, že ani kniha ako výhra nesmela chýbať. U Andy sa mi "pošťastilo" vyhrať knihu Strom v srdci od Kim Edwardsovej, a tým "pošťastilo" myslím, že nikto iný o túto knihu nemal záujem, keďže všetci túžili po Pánovi Prsteňov. :D Mohli ste ju vidieť už v čerajšom knižnom zhrnutí mesiaca.

   Okrem výhier mi urobili radosť aj dva darčeky. Prvým bolo nádherné tričko Paris-London-New York-Tokio od mamky, ktoré bolo ešte darčekom k narodeninám (Čo všetko som dostala k narodeninám ste mohli vidieť v tomto článku.) a druhým darčekom bol zošit A6 s motívom tučniakov, ktorý mi doniesla sestra z výletu. Tých nie je nikdy dosť. :)
   Tiež som si kúpila deodorant Dove Original, keďže jeho vôňu zbožňujem a mali ho na akciu. No nekúp to. :D

   Moju izbu neobohatili len vyššie spomínané kúsky, ale aj nová nástenka, či skôr obraz. Ako viete, od Majky dostávam už asi tri roky na každý sviatok nejakú kresbu a už bolo potrebné im všetkým nájsť nejaké pekné miesto. Síce sa mi do obrazu všetky kresby nevošli, ale to nevadí, pretože si plánujem urobiť ešte jednu takú nástenku. :D
   Všetky kresby na obraze sú poväčšine od Majky, len obrázok úplne vľavo hore je od brata, divergentná záložka od sestry, Anna z Frozen je od sesternice Niky a pohľadnica Benedicta Cumberbatcha ako Sherlocka od Marry-Anne z Nórska. :)

   Tiež som sa vám zabudla pochváliť, že od Vianoc máme puzzlovú mániu a ja som si do svojej izby uchmatla Puzzle Tower Bridge. Okrem nich si tam plánujem zavesiť ešte aj Prahu, tak uvidíme. :)


  
   Cez jarné prázdniny som si pozrela prvú sériu seriálu Eye Candy, ktorý začal vychádzať tento rok. Dozvedela som sa o ňom od Nessy z blogu World od Fantasy Stories a jej doporučenie si môžete prečítať v tomto článku

      Je to seriál o hackerke Lindy, ktorá sa snaží zistiť, čo sa stalo s jej sestrou. Okrem toho sa do nej zaľúbi sériový vrah, a tak Lindy začína spolupracovať s detektívmi, s ktorými sa až veľmi dobre pozná.

   Určite tento seriál stojí za pozretie. Myšlienka je skvelá a každá epizóda prináša napätie a nebezpečenstvo s kúskami romantiky. Takisto ani herecké obsadenie nie je zlé. Nehovoriac najmä o tom, akí tam sú sexy detektívi, najmä Tommy, ktorého stvárnil herec Casey Jon Deidrick. :) 

   
   Ďalším seriálom, ktorý som začala pozerať pred necelými dvoma týždňami, je seriál Hart of Dixie.

   Tento seriál je o doktorke Zoe, ktorá sa z NY presťahovala do Bluebellu, keďže si pri svojej práci nevedela vytvoriť vzťahy s pacientmi. 

   Je skvelý, keď potrebujete vyplniť voľné chvíle, pretože nie je náročný, zasmejete sa pri ňom, ale tie všetky problémy, čo sa tam riešia, vás proste nútia pozerať časť za časťou. Ja už som na druhej sérii a vážne ho odporúčam zástancom romantiky a doktorskej práce. :)


   Dostávame sa k predposlednej časti tohto príspevku a tým sú knihy. Posledný mesiac som mala menšiu krízu a čítala som len 9 dní, takže som až tak veľa nestihla prečítať, iba 2 knihy. Ale cez sviatky sa ich posnažím zrecenzovať a dúfam, že sa s novou chuťou vrhnem do čítania. Čo som však chcela, je pochváliť sa, aké krásky som si objednala a ktoré by mi mali prísť hneď po veľkonočných sviatkoch.
  
   Z abcknihy som si objednala druhý diel Upírskej Akadémie, Mrazivý bozk, keďže cez Vianoce som všetky diely prelúskala v češtine a teraz chcem mať všetky diely doma.
  
   Okrem toho som si však urobila svoju prvú objednávku v anglickom internetovom kníhkupectve BookDepository a objednala som tri knihy za skvelé ceny. Knihu Snow White and the Huntsman pre sestru, ktorú si plánujem prečítať ale aj ja, a The Adventures of Sherlock Holmes by Sir Arthur Conan Doyle a The Walk to Remember by Nicholas Sparks. Musím sa však priznať, že som pri tom trochu stresovala, keďže som po  prvýkrát platila kartou a ešte teraz mám obavy, že mi niekto vybieli môj účet. Na knihy sa však strašne teším. :) A už sú na ceste. :)

   

   A aby som nezabudla, chcem sa vám všetkým pekne poďakovať za milé komentáre a podporu pri predposlednom článku. Trojku z informatiky sa mi nakoniec podarilo opraviť, získala som ďalšie štyri jednotky a moje známky sa už približujú k tomu, že budem mať na konci roka istú jednotku. Známky síce nie sú všetko, ale aj tak sa cítim vďaka tomu lepšie. Ešte raz vďaka za vašu podporu. :)

Na čo sa môžete v blízkej budúcnosti tešiť vy:
 - Recenzia: Kupec Benátský
 - Piano cover: Concerning Hobbits
 - Tag, pravdepodobne Epic book tag

Prajem vám krásne veľkonočné sviatky! :)

12 komentárov:

 1. Ten Jackson je strašný -_- Ale za to to puzzle je krásne! :) A som už aj zabudla, že som ti dačo so Simple Plan-om kreslila :D
  Eye Candy nepoznám a o Hart of Dixie som čítala ešte kedysi dávno u Lulu na blogu (http://lulu-pribehy.blog.cz/), no pozerať som to nezačala a s tým všetkým, čo ešte mám pozerať, sa do toho ani púšťať nebudem :D Stále žasnem, ako to stíhaš.
  A ooooh, také si mi nepovedala, že si objednávala z BookDepository? Aj ja by som dakedy chcela, lenže to platenie cez internet, no :D A ešte Sherlocka! :D Tak mi povedať? Aby som sa mohla tešiť aj za teba? :D
  Keď budem veľká, tak si objednám odtiaľ knihy How To Train Your Dragon ^.^ :D :D
  Teším sa na cover (ehm, ehm, a dúfam, že sa vďaka nemu nikto nedostane na môj blog :D v poslednej dobe sa tam ľudia dostávajú dajak často -_- :D) aj na tag :) A aj na recenziu, samozrejme, šak to je Shakespeare! :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ale mne sa páči! :D Aj tie puzzle. :D
   Eye Candy si pozri. To je niečo pre teba. :D Aj keď neviem, či tá romantika ti v tom nebude vadiť, ale myslím si, že nie. :)
   "Kde je vôľa, tam je cesta." :D Aj keď to má potom za následok to, že si radšej niečo pozriem ako prečítam. :D
   Ja už som si chcela odtiaľ objednať ešte pred rokom, ale to by mi to musel objednať oco, a sa mi to zdalo také kus blbé, keď sme si aj z abc objednávali, aj on nám objednával, takže som si vystačila. Ale teraz, keď mám vlastný účet... :D
   Páči sa mi ten výraz "keď budem veľká..." :D Ak mi knihy dôjdu a v poriadku a nikto mi nevybieli účet, tak ti to len odporúčim. :D
   Aj ja sa teším, ale plány sa občas menia. :D Najmä čo sa týka mňa a môjho blogu. :D :D

   Odstrániť
  2. S romantikou by som asi nemala problém. Teda, doteraz som žiadne také problémy nepociťovala. I keď, možno to spomeniem v recenzii, ktorú chcem napísať :D
   Keď počujem to príslovie, tak mi začína byť zle :D Počula som ho už priveľa krát na to, aby sa mi stále páčilo :D
   No, nepociťujem sa nejako veľko :D
   Hej, hovor mi o zmenách plánov s blogom... :D V novembri som chcela napísať o koncerte Piotra Rubika... Je apríl a už sa dajak vzdávam nádeje, že to ešte dakedy napíšem :D

   Odstrániť
 2. No páni, tak to si toho teda povyhrávala :D Gratulujem!!! :) Tie obrázky na nástenke sú fakt krásne ako aj knihy, ktoré si si objednala. Som zvedavá na recenziu a aj piano cover...tak si uži prázdniny a aj ja ti prajem krásne prežitie veľkonočných sviatkov :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, ďakujem, ďakujem. :)
   S tými výhrami som mala fakt šťastie a tá nástenka by asi ani nebola, keby som nemala žiadne nádherné kresby od Majky a rámik od ocka. Ale ďakujem, som rada, že sa páči. :)
   Ďakujem :3

   Odstrániť
  2. (Keď chceš, v pohode ti zaplním celú stenu.)
   :D :D
   Už pozerám, kedy máš meniny :D

   Odstrániť
 3. Tebe sa tých výhier naozaj nakopilo!!! Gratulujem :)
  Ešte dostaneš pohľadnicu, snáď už v utorok :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem! :) A teším sa na pohľadnicu, snáď jej nájdem pekné miestečko. :)

   Odstrániť
 4. tá nástenka je eňoňuňo ..veľmi pekná :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Náušničky sú rozkošné.

  http://missalexy.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť