18. 4. 2014

Ľadový šok - M. G. Harris

      Autor: M. G. Harris
      Názov knihy: Ľadový šok
      Oficiálny názov knihy: Ice Shock

      Žáner: dobrodružný román
      Séria: Prípad Joshua 

      Diel: 2. diel

      Vydavateľstvo: Slovart
      Rok vydania: 2009

      Počet strán: 321 Doba čítania: 7 dní
Anotácia:
      Josh je späť doma. Snaží sa vrátiť k normálnemu životu a dať zmysel svojmu veľkému mayskému dobrodružstvu. No už čoskoro pochopí, že aj napriek tomu, že je doma v Oxforde, svojmu osudu len tak ľahko neunikne. Dokonca si je istejší než kedykoľvek predtým, že smrť jeho otca nebola náhoda. Okrem toho začne pochybovať, či môže veriť svojim najbližším priateľom. Vo chvíli, keď odhalí šokujúce tajomstvo, sa jeho skutočné dobrodružstvo iba začína...

Čas je rieka, ktorej prúd ma strháva, ale tá rieka som ja.
Čas je tiger, ktorý ma trhá na kusy, ale ten tiger som ja.
Čas je oheň, ktorý ma spaľuje, ale ten oheň som ja.
Jorge Luis Borges

Môj názor:
      V prvej časti Josh stratil otca, zistil, že je Bakab X a našiel Kódex Ix. Ale stále si nezvykol na nový život a Ek Nab. 

Konečne spoznávam túto krajinu.
A stále si pripadám totálne stratený.

      No a potom je tu problém s jeho otcom. Josh sa nemôže zmieriť s tým, že jeho otec je mŕtvy a myslí si, že jeho smrť bol iba klam.

Nikdy si nepočul porekadlo vášho Sherlocka Holmesa? "Ak si vylúčil nemožné, čokoľvek, akokoľvek nepravdepodobné, čo ti ostane, musí byť pravda."

      Druhé pokračovanie Joshuových napínavých dobrodružstiev je tu. Podobne, ako prvá časť, aj táto sa čítala ľahko. Príbeh bol pekne vymyslený a hlavne sa netočil stále okolo toho istého. Ale popravde, druhé pokračovania sú horšie než tie prvé. To platí aj o tejto knihe. Dej nebol až taký veľmi zaujímavý, aj keď koniec bol najlepší (ako vo väčšine prípadov).
      Ale zostávam pri svojom názore, že kniha je vhodná skôr pre menšie deti. Dej nie je vôbec náročný a myslím si, že ich to bude baviť viac ako mňa. :)

Moje hodnotenie:
2/5

Náš osud nie je desivý preto, že je nereálny, 
naháňa hrôzu preto, lebo je nezvratný a pevný.

1 komentár:

  1. To porekadlo Sherlocka Holmesa sa mi páči a normálne som sa potešila, že ho poznám, ako, chápeš, asi ne, nevadí :D
    Ak hľadáš dačo zložitejšie, skús Jo Nesba, to sú také zamotané prípady, že pokiaľ nevieš čítať myšlienky autora a hlavnej postavy a nevieš si domyslieť dačo, nemáš šancu (fajn, asi máš, ale ja som ju nemala) porozumieť všetkému, aj keď to je na konci vysvetlené :D Ale je to úžasné čítanie. Aj keď miestami trošku viac brutálne :D

    OdpovedaťOdstrániť